bc8e4ce8 88cf 45c6 bf4a 9f6483fd3e69

سلام بر صادق آل رسول و ميوه‌ي قلب بتول‌ سلام بر آيت مبين خدا،امام جعفر صادق عليه السلام مولاي من در سوگ شهادت جانگداز،داغ عظيمي برجان و قلب شيعيان جهان نشسته است.شيعياني كه امروز حركت در جاده‌ي روشن حقيقت را مديون زحمات بي دريغ شما در تاريك ترين دوره‌هاي تاريخ هستند. اي پيشواي صادق،ما عزم آن كرده‌ايم تا با مطالعه در زندگي و شئونات شما ذره‌اي از خورشيد روشن معرفت‌تان نور بگيريم. پس اي فروغ هدايت،تنهايمان مگذار و با جرعه‌اي از زلال حكمت‌ات سيرابمان نما.
زندگاني امام جعفر صادق عليه السلام تأليف:علامه محمد باقر مجلسي
اين كتاب ترجمه جلد يازدهم بحارالانوار مي باشد و زندگاني امام ششم عليه السلام را به پويندگان محبت و ولايت خاندان نبوت تقديم مي نمايد. در اين كتاب به موضوعاتي چون ولادت و وفات ،تصريح به امامت امام صادق عليه السلام ،معجزات و استجابت دعا و اطلاع آن جناب از تمام زبان‌ها،مناظرات امام و رفتار و اخلاق پسنديده امام و اقرار دوست و دشمن به مقام ايشان و... پرداخته است.
زندگاني رئيس مذهب تشيع امام جعفر صادق عليه السلام نوشته: آيت الله سيد محمدتقي مدرسي ترجمه:محمد صادق شريعت
اين كتاب به موضوعات ولادت ،روزگار امامت ،موضع‌گيري هاي تابناك (گذري كوتاه) به رويدادها و اخلاق پسنديده ششمين پيشواي بزرگ مسلمين پرداخته و سعي نموده است تا دوستدارانش را به تعاليم و سيره‌ي عملي آن بزرگوار رهنمون سازد.
مغز تفكر جهان شيعه(امام جعفر صادق عليه السلام ) ترجمه و اقتباس :ذبيح اله منصوري
اين كتاب ترجمه‌ي يكي از تحقيقاتي است كه از طرف دانشمندان مجمع مطالعات استراسبورگ صورت گرفته،تحقيقي مربوط به مذهب شيعه دوازده امامي كه بيست و پنج نفر از دانشمندان عضو مجمع استراسبورگ در آن شركت داشته اند. اين كتاب در واقع تنها به گوشه‌ايي از بعد عملي زندگي صادق آل طه پرداخته ولي تذكري است به شيعيان و بخصوص ايرانيان كه تحقيق وسيع تر و جامع تري را راجع به حضرت صادق عليه السلام منتشر كنند.
پرتويي از زندگاني امام صادق عليه السلام تأليف : نورالله عليدوست خراساني
در مقدمه‌ي اين كتاب كه از آيت الله جعفر سبحاني مي باشد چنين آمده است: ”در عظمت مقام علمي آن حضرت كافي است بدانيم كه متجاوز از160 دانشمند سني از آن حضرت در كتابهاي خود به عظمت يادكرده و كلمات و احاديث او را نقل نموده‌اند.“ اين فروغ هدايت كه از خورشيد رسالت نور مي‌گرفت،سي و چهار سال در فراز و نشيب هاي گوناگون و در قلمروهاي مختلف به تعليم و تربيت افراد پرداخت و استوانه هاي علمي فراواني تربيت نمود و بالاتر از همه سنت رسول خدا را درميان مسلمين زنده كرد. نويسنده در اين كتاب به بعد علمي و تربيتي و بعد سياسي زندگي امام صادق عليه السلام پرداخته است.
برگزيدگان،سيري كوتاه در زندگي امام صادق عليه السلام بازنويسي : مهدي رحيمي
اين كتاب ترسيم كننده برخي خطوط تابناك زندگاني اين امام از ولادت تا شهادت ، براي نوجوانان است.
حضرت صادق عليه السلام نويسنده : فضل الله كمپاني
كتاب ديگري است در هفت بخش كه به معرفي يكي از مردان الهي پرداخته كه به وسيله‌ي تعليماتش خورشيد حقايق دين و دانش از پس ابرهاي ظلماني خرافات و عقايد متضاد بر قلوب پاك جويندگان حقيقت پرتوافشاني كرده است. بخش اول:شخصيت حضرت صادق عليه السلام ،بخش دوم:بررسي تاريخ،بخش سوم: دوره‌ي آشوب بخش چهارم:دوران امامت امام صادق عليه السلام،بخش پنجم : بيان حقايق به وسيله‌ي حضرت صادق عليه السلام بخش ششم: نمونه‌اي از سخنان حضرت صادق عليه السلام و بخش هفتم:اصحاب و شاگردان امام عليه السلام.
درسهايي از مكتب امام صادق عليه السلام تأليف : سيد محمدتقي حكيم
اوراق اين كتاب شما را به درياي پرگوهر سخنان امام صادق عليه السلام در موضوعات مختلف رهنمون مي سازد.به آن اميد كه بتوانيم با نوشيدن جرعه‌ايي از اين درياي پرحكمت سيراب شويم.
خورشيد نمي ميرد بازآفريده‌ي : رضا شيرازي
نوجوانان و جوانان عزيز مي توانند با مطالعه اين كتاب با گوشه‌هايي از زندگاني امام جعفر صادق عليه السلام در قالب داستانهايي كوتاه آشنا شوند.
زندگاني امام جعفر صادق عليه السلام نويسنده : سيد جعفر شهيدي
اين كتاب نگاهي دارد به زندگاني آن امام همام و تاريخ سياسي و اجتماعي عصر او ، در واقع به خلاصه‌ي زندگي آن امام بزرگوار پرداخته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید